Hotline
+905306112645

Kat Hizmetleri Eğitimi

Kat hizmetleri departmanının en iyi şekilde hizmet vermesi otelin geleceği için çok önemlidir. Çünkü misafirlerin tesiste ya da odalarda ilk dikkat edeceği konu temizlik, hijyen ve tüm hizmetlerin çalışır durumda olmasıdır.

Canlı Chat Etkin
Satın Al

Kat Hizmetleri Eğitimi

 

Turizm ve Otelcilik sektöründe işletmelere değer katan en önemli hizmetlerden biri kat hizmetleridir. Kat hizmetleri departmanının en iyi şekilde hizmet vermesi otelin geleceği için çok önemlidir. Çünkü misafirlerin tesiste ya da odalarda ilk dikkat edeceği konu temizlik, hijyen ve tüm hizmetlerin çalışır durumda olmasıdır.

 

Kat Hizmetleri departmanının oteldeki önemini kısaca şu şekilde tanımlayabiliriz;

  • Otelin temizliği, hijyeni ve tertibinden memnun kalan misafirler oteli büyük ihtimalle tekrar tercih edecek ve çevresine önerecektir.
  • Kat Hizmetleri oteldeki cihazlar, musluklar ve misafirlere sunulan hizmetlerin çalışır durumda olduğunu kontrol eder. Zamanında doğru kontrolleri ve bakımları yapılan araçların kullanım ömrü uzayacağı için otelin ekonomisine katkı sağlayacaktır.
  • Kat hizmetlerinin doğru yapılması işletmenin pazarlamasını yapacak olan acenteleri olumlu etkileyecektir.
  • Hijyenin en doğru ve kontrollü şekilde yapılması günümüz Covid-19 pandemi sürecinde misafirlere güven verecektir.
  • Yeni bir görev tanımı olan güvenli turizm hijyen önlemleri de kat hizmetleri tarafından yapılan gündelik bir rutin haline gelmiştir.
  •  

Bu Eğitim İle;

Kat hizmetleri departmanının işleyişi ve konaklama sektöründeki yeri hakkında bilgi sahibi olacaksınız, çalışan personelin özelliklerini, görevlerini ve iş planı yapmayı öğreneceksiniz.

 

Çalışma Alanları Nerelerdir?

Günümüzde hızla gelişen Konaklama ve Seyahat Hizmetleri sektöründe bilgili, becerikli ve işini seven elemanlara ihtiyacı her geçen gün artmaktadır.