Hotline
+905306112645

Su Ürünleri İşleme Eğitimi

Su ürünlerini bozulmadan saklayabilmek ve sağlıklı bir şekilde tüketiciye ulaştırmak için hammaddenin özelliği de göz önünde tutularak uygulanan işlemlere su ürünleri işleme teknolojisi denir.

Canlı Chat Etkin
Satın Al

Su Ürünleri İşleme Eğitimi

 

Su ürünlerini bozulmadan saklayabilmek ve sağlıklı bir şekilde tüketiciye ulaştırmak için hammaddenin özelliği de göz önünde tutularak uygulanan işlemlere su ürünleri işleme teknolojisi denir.

 

Tüketilecek olan su ürünlerinin tazeliği önemli bir husustur. Gerek taze olarak tüketilecek gerekse işleme tesisinde işlenecek olan su ürünlerinin taze olması gerekmektedir. Aksi durumda gıda zehirlenmelerine ve ekonomik kayıplara yol açacağı muhakkaktır.

 

Bu sebeple tüketilecek olan su ürünlerinin taze olmasına dikkat etmek ve taze olarak temin edilen su ürünlerinde tazeliği koruyacak tedbirleri almak zaruri bir iştir.

 

Bu eğitim ile  su ürünlerindeki kalite değişimlerini ayırt edebilecek, çeşitli yöntemleri kullanarak tazelik kontrolleri yapabilecek ve tazeliği korumak için gerekli tedbirleri alabileceksiniz.

 

Bu sertifikaya sahip kişiler;

 

  • Gerekli ortam ve donanım sağlandığında tekniğe uygun olarak su ürünlerini işleyebilecek,
  • Su ürünlerindeki kalite değişimlerini ayırt edebilecek,
  • Su ürünlerinde tazelik kontrolleri yapabilecek,
  • Tazeliği koruyacak tedbirler alabilecek,

 

Çalışma Alanları Nerelerdir?

Özel işletmelere bağlı su ürünleri üretim ve işleme ünitelerinde, Tarım Bakanlığı, Orman Bakanlığı, Devlet Su İşleri, belediyeler ve üniversitelere bağlı su ürünleri çiftliklerinde, akvaryum balığı tesislerinde, balık çiftliklerinde çalışabilirler.